Wieczór Uwielbienia

Scenariusz na Wieczór Uwielbienia Parafia Krośniewice

KOLĘDA:   „Tylko jedna jest taka noc ”- Chór A’Cappella

Lektor – Ks. Artur

Pewnego razu Pan Bóg z miłości do człowieka posłał Anioła Gabriela do domu młodej dziewczyny o imieniu Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: ,,…Bądź pozdrowiona, łaskiś pełna, Pan z Tobą. Nie lękaj się Maryjo, zwiastuję Ci radość wielką . Oto poczniesz i porodzisz Syna , Boga samego . I nazwiesz go imieniem Jezus.” Maryja zmieszała się na te słowa i rozważała, co miało znaczyć to pozdrowienie lecz ufnością odpowiedziała: ,,Oto ja Służebnica Pańska niech mi się stanie według Słowa Twego „.Maryja otrzymuje w chwili zwiastowania najwznioślejsze, ale i najtrudniejsze zadanie w całej historii ludzkości. Ma dać światu Zbawiciela.

Pieśń Archanioł Boży Gabriel – Pani Organistka

Lektor – Ksiądz Proboszcz

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, aby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Udał się, więc Józef z Galilei, z miasta Dawidowego zwanego Betlejem, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Noc była zwyczajna, światła pogasły, ludzie zasnęli. Nie przypuszczali, nie przeczuwali, że Bóg narodził się w ich Betlejem.

Maryja z Józefem bezskutecznie próbowali znaleźć miejsce na nocleg niestety, wszystkie miejsca w gospodzie były już zajęte. Jedynie grota, która dawała schronienie zwierzętom, była wolna. Nikt nie chciał przyjąć ubogich wędrowców. Nie było miejsca dla Zbawiciela świata….

Gdyby Jezus przyszedł na świat dzisiaj- czy znalazłby wśród nas miejsce?

KOLĘDA: „ Nie było miejsca dla Ciebie” – Pani Organistka

KOLĘDA: „Oj maluśki, maluśki” – Pani Organistka

Lektor – Pan Rafał

Tymczasem noc ciemna okryła Betlejem. Pogasły światła wokoło. Na polu za Betlejem posnęły białe baranki i pastuszkowie też zaraz ułożą się do snu, w cieple dogasającego ogniska. Nikt nie wie, że tam, w oddali, spełnił się cud nad cudami, że na ziemię zeszło Boże Dziecię i czeka na hołd ludzkich serc.

KOLĘDA:   ,,Cicha NOC”- Chór A’Cappella

KOLĘDA:   ,,Lulaj, że Jezuniu” Chór A’Cappella

Lektor – Pani Ola Kołodziejska

Syn Boży, Jezus Chrystus, nie przyszedł na świat w pałacu, lecz w   ubogiej stajence, wśród zwierząt i pasterzy. Być może narodziny Jezusa były wydarzeniem, które nie wyglądało na wyjątkowe, spektakularne. A jednak takie było. To właśnie tu narodził się Pan Bóg-Stwórca, Odkupiciel i Zbawca całej ludzkości. Bóg objawia swą Miłość w wielkiej pokorze wobec człowieka.

Pokorne działanie Boga wyraża się w ubóstwie, prostocie i ciszy, gdyż nie chce On przytłaczać człowieka swoim majestatem i potęgą, lecz oczekuje od każdego z nas odpowiedzi wiary i miłości w pełnej wolności i pokorze naszych serc.

Dziś my, jesteśmy nosicielami prawdy, która wydarzyła się w małym miasteczku Betlejem. Prawdy, że Bóg przyszedł na świat nie w pałacu, na dworze i pięknych komnatach, ale między nami zwykłymi ludźmi.

KOLĘDA: ,,Gdy śliczna Panna Syna kołysała” Chór A’Cappella

KOLĘDA: ,,Jezus Malusieńki”- Chór Seniorów

Lektor – Pani Ola Grzelak

W tym samym czasie niedaleko Betlejem, w polu, czuwali pasterze nad swoją trzodą. Nagle oświeciła ich jasność z nieba, pasterze spanikowali, nie wiedzieli co się dzieje -upadli twarzą na ziemię. Wkrótce odezwał się anioł z nieba, który uspokajającym głosem oznajmił im, że właśnie na świat przyszedł oczekiwany od dawna Mesjasz, Pan. Pasterze, w tle słysząc głos z nieba „Chwała Bogu na wysokości a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”, pospiesznie udali się do Betlejem. Znakiem rozpoznawczym miało być dla nich dzieciątko Jezus położone w żłobie i owinięte w pieluszki.

Chrystus się nam narodził. Chrystus rodzi się nadal. Tylko czy pamiętamy o tym? Czy to chcemy odnajdywać? Czy tym chcemy żyć?

KOLĘDA: ,, Wśród nocnej ciszy”. Chór Seniorów

Lektor – (przedstawiciel ministrantów i lektorów)

Tak oto mędrcy, dotarli do pałacu króla Heroda. Skoro na świat miał przyjść król, to tylko w pałacu królewskim. Początkowo rozczarowali się, kiedy Herod powiedział im, że w pałacu na świat nie przyszedł żaden potomek królewski. Ich rozczarowanie nie trwało jednak zbyt długo. Z Bożą pomocą dotarli przed oblicze prawdziwego króla – Jezusa Chrystusa.

Przybyli Mędrcy do stajenki Betlejemskiej, zobaczyli Dziecię i Matkę Jego Maryję. Pokłonili się nisko i złożyli swoje dary: złoto, kadzidło i mirrę. Rozpoznali w Dzieciątku Pana i Zbawiciela i ofiarowali Mu to, co mieli najcenniejsze. A my co możemy ofiarować Bogu? Czy jesteśmy przygotowani na spotkanie tak jak pastuszkowie i mędrcy?

KOLĘDA: ,,Mędrcy świata” Chór Seniorów

Lektor – Pan Rafał

Dwa tysiące lat temu przyszedł na świat Jezus Chrystus, Syn Boży, rodząc się w stajence betlejemskiej jako bezbronne Dziecię. Piękna jest Miłość, która przychodzi na świat w osobie Dzieciątka Jezus.

Otwórzcie serca i przyjmijcie miłość, która przychodzi w ten czas Bożego Narodzenia. Betlejem jest blisko, na odległość ludzkiego serca Na odległość otwartych szeroko ramion. Na odległość dłoni otwartej. Betlejem jest blisko Każdego dnia możesz tu przyjść. Każdego dnia Bóg czeka na ciebie…

Tej miłości nam nie zabraknie nigdy. Jej starczy dla wszystkich ludzi. Bądźmy hojni w dzieleniu się nią. A wtedy wszelkie bóle zmaleją i mróz łagodniejszy się stanie. Gwiazdka będzie świecić jaśniej, gdyż najczęściej przybierze wygląd pogodnej twarzy człowieka.

W naszych sercach pragnie narodzić się Bóg, Czy jesteśmy na to przygotowani ?

KOLĘDA: ,,Bóg się rodzi” Pan Marcin (gitara)

Rozważanie trzeciej tajemnicy radosnej – Boże Narodzenie

(Grupa odmawiająca codziennie różaniec przed wieczorną Mszą św.)

(Rozważanie to można podzielić na parę osób – odpowiedzialna za czytanie Grupa)

Jeden Dziesiątek różańca

Adoracja w ciszy przeplatana kanonami uwielbienia.

Modlitwa Uwielbienia na zakończenie,

następnie indywidualne Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Apel Jasnogórski

KONIEC