UWAGA !!!
W piątek 04 lutego 2022 r. o godz. 19.00 w Kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Przypominamy, że jest to OSTATNI termin aby dostarczyć zaległe akty chrztu oraz pozwolenia na bierzmowanie (jeśli kandydat pochodzi z innej parafii). Na spotkaniu będą też rozdane materiały przedstawiające obrzęd udzielenia sakramentu oraz karty do wpisania imienia patrona wybranego na bierzmowanie oraz dane świadka. Rozumiemy sytuację „pandemii” i wszelkich utrudnień, ale powoli wkraczamy na ostatnią prostą przygotowania do przyjęcia sakramentu, który jest także nazywany sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Kładziemy Wam to na sercu, droga młodzieży, i liczymy na Waszą dojrzałość, a co za tym idzie Waszą obecność, która jest przecież przejawem aktu woli, a więc woli przyjęcia sakramentu bierzmowania.

xxx

Bierzmowanie 12 maja 2022 roku na Mszy św. o 18.00

Rozpoczynamy przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2022. Bierzmowanie będzie 12 maja o 18.00 i sakramentu tego udzieli ks. biskup Wojciech Osial.

Uwaga – pierwsze spotkanie z ks. Arturem będzie w kościele 5 listopada w piątek o 19.00. Spotkanie dla uczniów klas ósmych i osób starszych.

Uwrażliwiamy samych kandydatów i ich rodziców, pilnujcie obecności. Drodzy rodzice teraz jest czas, aby się uaktywnić w przygotowaniu swoich dzieci do bierzmowania – nie na dwa tygodnie przed samą uroczystością. Dopilnujcie obecności swych pociech.

xxx

Biskup: Droga Młodzieży,  powiedzcie przed zgromadzonym tu Kościołem, jakich łask oczekujecie od Boga w tym sakramencie?

Kandydaci: Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

Biskup: [N – imię], Przyjmij znamię Ducha Świętego.

BierzmowanyAmen.

Biskup: Pokój z tobą.

BierzmowanyI z duchem twoim.