Bierzmowanie

Przygotowanie do bierzmowania: Do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy uczniów klas VII i VIII. (Uwaga w roku 2025 nie będzie bierzmowania). Bierzmowanie będzie 23 maja 2024 r. i sakramentu tego udzieli ks. biskup Wojciech Osial. Spotkania formacyjne będą w każdy pierwszy piątek miesiąca o 19.00 w kościele. Msza św. w trzecią niedzielę miesiąca o 10.30 ze szczególnym udziałem kandydatów do bierzmowania. Oczywiście osoby przygotowujące się do przyjęcia różnych sakramentów obowiązuje – tak jak wszystkich katolików – obowiązek coniedzielnego uczęszczania na Mszę św. Zapisy do bierzmowania na pierwszym spotkaniu 6 października o 19.00 w kościele.

xxx

Biskup: Droga Młodzieży,  powiedzcie przed zgromadzonym tu Kościołem, jakich łask oczekujecie od Boga w tym sakramencie?

Kandydaci: Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

Biskup: [N – imię], Przyjmij znamię Ducha Świętego.

BierzmowanyAmen.

Biskup: Pokój z tobą.

BierzmowanyI z duchem twoim.