Parafia Dzierzbice

Intencje mszalne – TUTAJ

Ogłoszenia parafialne – TUTAJ

Zasady funkcjonowania Parafii Dzierzbice
Do czasu mianowania nowego ks. proboszcza
  1. Ze względu na zaistniałą sytuację, od niedzieli 14 lutego 2021 r. przez bliżej nieokreślony czas, cały dekanat będzie pomagał Parafii Dzierzbice.
  2. Klucze do kościoła ma Pani Anna Ch. i ks. dziekan. Klucze do plebanii są tylko w Krośniewicach.
  3. Kancelaria parafialna czynna w niedzielę po Mszach św. Kancelaria będzie czynna również po każdej Mszy św. odprawianej w tygodniu.
  4. Odpis aktu chrztu załatwiamy w kancelarii w Dzierzbicach lub w kancelarii w Krośniewicach.
  5. Pozwolenie aby być rodzicem chrzestnym parafianie z Dzierzbic mogą zyskać w każdej parafii naszego dekanatu.
  6. W razie pogrzebu należy przyjechać z właściwymi dokumentami do parafii w Krośniewicach. Kancelaria w Krośniewicach czynna codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel od 16.00 do 17.00. W czwartki dodatkowo od 9.00 do 10.00.
  7. Telefon do ks. dziekana w Krośniewicach 602496016. W przypadku trudności w dodzwonieniu prośba o SMS-a (jaka sprawa) a wówczas w możliwie najszybszym czasie ks. dziekan oddzwoni.
  8. W przypadku wizyty u chorego prosimy o kontakt do ks. proboszcza w Rdutowie 573 972 320 (bo najbliżej). Jeśli będzie jakaś obiektywna trudność można dzwonić do każdej parafii w naszym dekanacie.
  9. Na daną chwilę Msze św. w tygodniu będą sprawowane tak jak zostały wcześniej zamówione. Patrz intencje mszalne.
  10. Zachęcamy aby zamawiać intencje w tygodniu wówczas będzie Msza św. sprawowana w tygodniu. Uwaga ze względów organizacyjnych Msza w tygodniu może być o 15.00.
  11. Ofiary składane na tacę zostaną przekazane przyszłemu proboszczowi. Bieżące opłaty rachunki itp. opłacane będą z ofiar na tacę.
  12. I Komunia św. i Bierzmowanie odbędzie się tak jak zostało wcześniej ustalone. Dalsze przygotowanie do przyjęcia wspomnianych sakramentów będzie kontynuowane po przyjściu nowego ks. proboszcza.
  13. Inne sytuacje nie opisane w tejże instrukcji, będziemy rozwiązywać na bieżąco. Trudniejsze sprawy administracyjne (typu opłata za groby itp.) pozostawmy do czasu przyjścia nowego ks. proboszcza.
  14. Od niedzieli 28 lutego na Msze św. niedzielne będą dojeżdżać Ojcowie Oblaci z Grotnik.

Kancelaria w Krośniewicach – Tutaj

Kontakt – ks. dziekan – 602496016
Ks. proboszcz Rdutów – 573972320

Parafie należące do Dekanatu Krośniewice:

Dąbrowice, Dzierzbice, Imielno, Krośniewice, Mazew, Miłonice, Nowe, Ostrowy, Rdutów, Sobótka

Informacje o Parafii zamieszczone na stronie diecezjalnej – TUTAJ