Ferie 2021

W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na 2022r. Kalendarz jest poświęcony kapliczkom przydrożnym z terenu naszej diecezji. Cen 5 zł.

W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na pierwsze spotkanie powakacyjne na godzinę 10.

Zapraszamy na spotkania przygotowujące do sakr. bierzmowania w naszej parafii przez dwie najbliższe niedziele na Msze Św. o godz. 12.30 w następującym porządku: 19 IX młodzież z rodzicami ze Szkół Podstawowych klas VIII: Szkoła nr 1,  7,  z Jamna i Wygody. 26 IX młodzież z rodzicami ze Szkół Podstawowych kl. VIII: Szkoła nr 2, 4 i Pijarska.

W zakrystii (i u ministrantów) jest do nabycia tygodnik katolicki „ Gość Niedzielny” oraz specjalny dodatek poświęcony nowym błogosławionym w cenie 10 zł. We czwartek – 9 września – o godz. 19.00 na salce w budynku parafialnym rozpocznie się cykl konferencji przedmałżeńskich, dla mających zawrzeć sakrament małżeństwa. To dzień beatyfikacji Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego i podczas Mszy św. o godz. 12.00 dokonamy odsłonięcia oraz pobłogosławienia Jego obrazu, który pozostanie w naszym kościele. Ten obraz będzie z nami już przez całą niedzielę.

Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowania uczniów klas siódmych wraz z rodzicami.

Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 obowiązkowe spotkanie informacyjne z rodzicami dzieci klas trzecich, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I-wszej spowiedzi i Komunii św.

Są do nabycia kalendarze ścienne na rok przyszły w cenie 5 zł.  spotkanie dla rodziców i chrzestnych – w najbliższy wtorek o 18.30.

Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dlatego w niedzielę 19 września na Mszy Świętej o godz. 10.00 otoczymy szczególną modlitwą dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole oraz pobłogosławić je i ich przybory szkolne. Po Mszy na krótkie spotkanie organizacyjne zapraszam rodziców i dzieci z III klas Szkoły Podstawowej zaś w niedzielę 26 września chętnych do rozpoczęcia przygotowania do Sakramentu Bierzmowania od uczniów klas VIII wzwyż.

Z nadzieją czekaliśmy na odgórne wytyczne odnośnie zorganizowanych wyjazdów. Niestety zorganizowany wyjazd jako „Ferie z Bogiem” musimy przełożyć na przyszły rok.

Jak miło powspominać 🙂

Ferie 2020 – filmy z ferii z zeszłego roku (dziękujemy Markowi za opracowanie i udostępnienie filmów)

FILM 1

FILM 2