Cmentarz – Śmieci

ΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞ

Informacje odnośnie śmieci na naszym cmentarzu parafialnym.

1. Po wygaśnięciu umowy na wywóz śmieci z cmentarza z ZUK Krośniewice Parafia nie przedłużyła umowy ze wspomnianym ZUK-iem.
  2. Parafia podpisała nową umowę z Firmą Saniko z Włocławka. Umowa jest podpisana tak, że jeśli tylko znajdziemy jeszcze lepsze warunki płacowe dla nas, z końcem miesiąca rozliczeniowego umowę można rozwiązać.
  3. Ze względu na małą ilość miejsca na naszym cmentarzu i na mały boks na śmieci, musieliśmy przejść na małe kontenery. Kontenery te zostały zakupione przez parafię, dzięki temu nie płacimy za wynajem kontenerów.
  4. Za wywóz śmieci płacimy 120 zł. od jednego konteneru (płacimy za kontener nie za wagę). Kontener konstrukcyjnie przewidziany jest na odpady od 120 do 250 kg.
  5. Jeśli śmieci ubijemy i zbliżymy się do 200 kg w kontenerze to tona wyjdzie nas ok. 600 zł. (czyli jest o co walczyć)
  6. Prosimy przemyśleć czy trzeba kupować aż tak dużą ilość zniczy i wiązanek.
  7. Wkrótce na cmentarzu przy śmietnikach stanie regał na „Znicze do wykorzystania”. Głównie chodzi o znicze szklane, które ktoś po kupieniu wkładu, może ponownie wykorzystać.
  8. Na cmentarzu w danej chwili są dwa banery z „instrukcją obsługi”
  9. Pierwszy baner zamieszczony na barierce boksu od śmieci.

1. Drugi baner zamieszczony na pojedynczym kontenerze

1. Trzeci baner pojawi się wkrótce, gdy tylko dojdą zamówione kosze druciane na wieńce „żywe”

1. Wieńce żywe będą rozdrabniane specjalnie zamówionym rębakiem, dlatego bardzo prosimy aby w oznaczonym kontenerze na wieńce „żywe” znajdowały się tylko wieńce „żywe”
  2. Opłaty – Od nowego roku.
  3. Na 20 lat grób pojedynczy 600 zł. (300 zł. na 10 lat, 150 zł. na 5 lat) .
  4. Na 20 lat grób podwójny 1200 zł. (600 zł. na 10 lat, 300 zł. na 5 lat)
  5. Wprowadzamy środową tacę na Mszy św. zbiorowej. Jesteśmy również otwarci na dobrowolne ofiary przeznaczone na ten cel.

ΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞ

Mniej śmieci – więcej pamięci