Propozycja do ogłoszeń parafialnych 20 marca br. – TUTAJ
Rejon łęczycki
„Gorliwość o dom Twój pochłania mnie” J 2, 17
Liturgia, sakramenty, Eucharystia
źródła wiary, nadziei i miłości oraz fundamenty budowania wspólnoty Kościoła
Pytania dla grup dzielenia:
-
(Przypomnijmy sobie, jakie są sakramenty w Kościele) Po co są sakramenty? Czy ludzie przyjmujący je rozumieją ich znaczenie religijne, czy traktują je jako tradycję, zwyczaj albo magię?
-
Dlaczego Eucharystia jest dla katolików tak ważna?
-
Co można zrobić, w mojej rodzinie w mojej parafii, aby Msza św. niedzielna była dla wierzących wydarzeniem na które się czeka i za którym się tęskni?
-
Czego na Mszy świętej jest za dużo a czego za mało? Co mnie rozprasza i przesłania istotę Eucharystii? Czy zdarzało mi się czytać albo śpiewać psalm na Mszy świętej? Czy to mi pomogło w przeżyciu Mszy czy przeszkodziło?
MODLITWA ZA SYNOD
Stajemy przed Tobą, Panie, Duchu Święty. Stajemy – choć często zniewoleni bezmiarem własnego grzechu – to jednak w szczególny sposób zgromadzeni w Twoje imię. Przyjdź do nas bądź z nami, i zechciej przeniknąć w głąb naszych serc. Naucz nas, co mamy czynić i jak postępować; ukaż nam, ku czemu powinniśmy zmierzać, byśmy — z Twoją pomocą – mogli się Tobie we wszystkim podobać.
Ty, który jako jedyny — wraz z Ojcem i Synem nosisz chwalebne Imię — sam bądź jedynym doradcą i sprawcą naszych postanowień. Ty, który w najwyższym stopniu miłujesz to, co słuszne, nie dopuść, abyśmy byli mącicielami sprawiedliwości. Niech ku przewrotności nie pociąga nas niewiedza; nie mami przekupstwo; niech nas nie zwodzi wzgląd na urząd lub osobę.
Złącz nas skutecznie ze sobą darem Twojej łaski, tak abyśmy w Tobie stanowili jedno i w niczym nie odstąpili od prawdy. Skoro zostaliśmy zebrani w Twoje imię, niech tak – z łagodnością – we wszystkim przestrzegamy sprawiedliwości, aby teraz żaden nasz osąd nie sprzeciwiał się Tobie, a w przyszłości byśmy osiągnęli wieczną nagrodę za dobrze spełnione czyny. AMEN
Ojcze nasz …..
10.03.2022
Spotkanie zespołu synodalnego
-podział na grupy
-wyłonienie lidera/prowadzącego;
rola lidera:
*rozpoczyna i kończy spotkanie w grupie krótką modlitwą
*pilnuje i przestrzega zasad pracy w grupie: czas wypowiedzi, porządek
-powołanie sekretarza/zapisuje wypowiedzi, problemy;
rola sekretarza:
*protokołuje , porządkuje i podsumowuje spotkanie
*przedstawia krótko efekty spotkania w grupie
-osoby uczestniczące w spotkaniu grupy
rola:
*przedstawiają się (krótko o sobie )
*biorą czynny udział w pracy grupy
*słuchają się wzajemnie /umiemy przyjąć krytykę/
*nie komentują (ani podczas spotkania ani po jego zakończeniu)
*nie przerywają sobie
*mówią szczerze