Ziemia Święta 2020

BIURO PODRÓŻY ARKA TRAVEL

99-400 Łowicz, Stary Rynek 20, tel./fax (+48) 46 837 35 21,

e-mail: biuro@arkatravel.pl, www.arkatravel.pl

 

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

NAZARET – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GALILEJSKIE – GÓRA TABOR – KANA GALILEJSKA – HAJFA – CEZAREA NADMORSKA – BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM – JEROZOLIMA – BETANIA – MORZE MARTWE – KACAR EL JAHUD – JERYCHO – WADI QELT

Na Pielgrzymkę jedzie Ks. Łukasz

 TERMIN: 18 – 25.01.2020 r. (sobota – sobota 8 dni)

 

1 DZIEŃ

sobota

18 stycznia

Wyjazd autokarem na lotnisko w Warszawie. O godz. 15.25 wylot do Tel Awiwu samolotem rejsowym LOT. Przylot na lotnisko Ben Gurion o godz. 20.15. Przejazd do hotelu w Galilei, obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ

niedziela

19 stycznia

Śniadanie, NAZARET – zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania oraz kościół św. Józefa, który został wzniesiony na miejscu dawnego domu cieśli Józefa, męża Marii. Wizyta na GÓRZE BŁOGOSŁAWIEŃSTW, gdzie Jezus wygłosił najsłynniejsze ze swoich kazań zawierające osiem błogosławieństw. Msza św. Przejazd do TABGHI – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd do KAFARNAUM – miasta Jezusa. Znajdują się tu pozostałości po synagodze z II w. n.e.; prawdopodobnie zbudowanej na ruinach tej, w której nauczał Jezus. W Kafarnaum mieszkał Św. Piotr, od którego imienia nazwano najbardziej znaną galilejska rybę. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Następnie rejs łodzią po JEZIORZE GALILEJSKIM. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ

poniedziałek

20 stycznia

Śniadanie, przejazd do KANY GALILEJSKIEJ – miejsce pierwszego cudu Jezusa, Msza Św. oraz dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Wjazd na GÓRĘ TABOR – miejsce Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do HAJFY, malowniczo położonej nad Morzem Śródziemnym, na Górze Karmel zobaczymy Kościół Stella Maris; panorama na Ogrody Bahajskie i Zatokę Hajfa. CEZAREA NADMORSKA – ruiny rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja, nocleg.
4 DZIEŃ

wtorek

21 stycznia

Po śniadaniu zwiedzanie BETLEJEM – Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota Żłóbka, Kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Msza Św. Wizyta w EIN KAREM – Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety zbudowany w miejscu gdzie wedle tradycji Maria odwiedziła Św. Elżbietę, matkę Jana Chrzciciela oraz kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przejazd do YAD VASHEM – zwiedzanie Muzeum Historii Holocaustu. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych wycieczka fakultatywna „Jerozolima nocą” (koszt wycieczki 25 USD/os), w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, podejście do Menory przy Knesecie, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz dojście pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu, nocleg.
5 DZIEŃ

środa

22 stycznia

Śniadanie, Msza Św., przejazd do JEROZOLIMY, wizyta na GÓRZE OLIWNEJ: zwiedzanie Kościoła Pater Noster, gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, podziwianie niesamowitej panoramy Starego Miasta, przejście do kościoła Dominus Flevit, w tym miejscu Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy. Cmentarz Żydowski, Bazylika Agonii, Ogród Oliwny – Getsemani, w którym Jezus został zdradzony. Rosnące tu drzewa oliwne mają ok. 2000 lat. Kościół grobu Maryi i Grota Pojmania. GÓRA SYJON – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik – miejsce ostatniej wieczerzy, kościół św. Piotra „In Galicantu” – miejsce gdzie apostoł Piotr trzy razy zaparł się Jezusa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
6 DZIEŃ

czwartek

23 stycznia

Śniadanie, JEROZOLIMA – przejście na obszar Starego Miasta. Kościół św. Anny, sadzawka Betesda, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, Bazylika Grobu Pańskiego. Msza Św. Czas na osobistą modlitwę. Przejście przez kwartał żydowski Starego Miasta pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7 DZIEŃ

piątek

24 stycznia

Śniadanie, BETANIA – nawiedzenie domu Marii, Marty i Łazarza. Msza Św. Przejazd do kanionu WADI QELT (panorama). Kacar El. Jahud – miejsca chrztu Jezusa nad rzeką Jordan; JERYCHO – krótki postój przy drzewie Sykomory oraz pod Górą Kuszenia, na której według Biblii, Jezus był kuszony przez szatana. Wyjazd nad MORZE MARTWE – czas wolny na kąpiele błotne. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
8 DZIEŃ

sobota

25 stycznia

Śniadanie, wyjazd na lotnisko Ben Gurion. Odlot do Polski o godz. 11.25. Powrót do Warszawy o godz. 14.25. Powrót autokarem do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE!!!

 

CENA: 3.290 zł/os + (100 USD/os płatne po przylocie)

Cena razem w zależności od kursu dolara – ok. 3670 zł.

 

Cena zawiera: przejazd autokarem na lotnisko w Warszawie, przelot samolotem rejsowym LOT; opłaty lotniskowe; transfery klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania; 7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami); 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opiekę przewodnika; ubezpieczenie: KL (do 40.000 EUR), NNW (do 15.000 PLN), bagażu (do 1000 PLN).

Cena nie zawiera: posiłków na pokładzie samolotu, wydatków osobistych, napojów do kolacji, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, systemów tour – guide, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników, obsługi hotelu – razem 100 USD/os (płatne po przylocie); wycieczek fakultatywnych; dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji z pielgrzymki, od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych – 170 zł/os; dopłaty do pokoju jednoosobowego 800 PLN.

UWAGA!!!

Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki (czyli min do dnia 26.07.2020).  Paszport nie może zawierać pieczątek syryjskich, libijskich i libańskich !

 Zaliczka w wysokości 900 zł/os 16.06.2019 (na spotkaniu w kościele w Krośniewicach). Pozostała kwota płatna na miesiąc przed wyjazdem do dnia 17.12.2019.

W kalkulacji uwzględniony jest również transport grupy autokarem na lotnisko w Warszawie i powrót autokarem do Krośniewic.