Spływ Rospuda 2019

Wakacje z Bogiem

Spływ Kajakowy – szlakiem świętego Jana Pawła II

„Rospuda 2019” – (21) 22 lipca 01 sierpnia 2019.

Rospuda 2019

Termin 22 lipca 01 sierpnia 2019
Wyjazd z Krośniewic poniedziałek godz. 02.22
Pakowanie samochodów niedziela od 20.00
Bagaż główny dostarczamy w niedzielę od 19.00 do 20.00.
Proszę pakować się w torby podróżne, nie plecaki ze stelażem
Ciechanów ok. 4.44 tam spotykamy resztę grupy, która z Brzozowca rusza o 3.33. Krótki odpoczynek i o 5.00 ruszamy dalej.
Augustów ok. 10.00 – 11.00 (1. zakupy, 2. Obiad Abro, 3. Obóz Kotowina.
Powrót czwartek (01 sierpnia) Wyjazd z Augustowa ok. 14 – 16.00.
Krośniewice – dojazd 01 sierpnia ok. 24.00
( Komórkowy księdza Tomasza Jackowskiego 602 496 016
Koszt; 600 PLN (Przed samym wyjazdem)

 

Koniecznie należy zabrać

Rzeczy

kulinarne

Kubek 1/2 litra lub mniejszy, łyżka duża, łyżeczka, nóż, widelec i  ścierka do naczyń. (nie zabieramy misek, menaszek do jedzenia J)
Spanie Śpiwór !!!, materac lub karimata, mały jasiek (?), latarkę !!!
Ubranie buty – adidasy lub trampki, klapki lub sandały, skarpety cienkie (2–4 pary), grube (2–3 pary), czapeczka. Spodnie 2 pary, dres, koszulki, koszula flanelowa, spodenki, strój kąpielowy, bielizna, coś do spania (np. dres, raczej nie pidżama), dwa ciepłe swetry może być polar, coś od deszczu. (można to spakować w torebki foliowe ?)
Kosmetyki dwa ręczniki (minimum) + jeden do kajaka, przybory toaletowe, spinacze do bielizny, płyn do prania (trochę)
Można wziąć aparat foto, podręczną torbę – plecaczek, telefon komórkowy.
Dokumenty legitymacja uprawniająca do zniżek !!!, dowód osobisty?
Różaniec Tekst Ewangelii na każdy dzień będzie wydrukowany.

Wakacje z Bogiem

Spływ Kajakowy – szlakiem świętego Jana Pawła II –

„Rospuda 2019” – 22 lipca 01 sierpnia 2019.

Szlak Rospudy jest coraz bardziej popularny wśród kajakarzy. Rzeka urzeka swoją dzikością, momentami jest bardzo płytka, przypomina rzeki górskie. Spływ kajakowy pozwala poznać dolinę rzeki, stanowiącą jeden z najpiękniejszych fragmentów Pojezierza Zachodnio-suwalskiego. Trasa przebiega przez szereg malowniczych jezior rynnowych, w otoczeniu sielskich krajobrazów śródpolnych i leśnych. Na trasie dwa dawne miasteczka – Bakałarzewo i Raczki – oraz kilka wsi o walorach letniskowych.

Dzień 1 (niedziela) 21 lipca

Początek spływu – od 20.00 pakowanie (starsi).

Opis szlaku wodnego

Rospuda – Jezioro Garbaś – Kotowina – Jaśki – Święte Miejsce – Augustów, Jezioro Studzieniczne

Dzień 2 (poniedziałek) 22 lipca

02.22 modlitwa i odprawa – plebania – Krośniewice. 03.33 – Rusza druga grupa z Brzozowca. 04.44 – Spotkanie w Ciechanowie. Dojeżdżamy do Augustowa, wstępne zakupy do obozu, przejazd do Abro – (restauracja obiad), przejazd do Kotowiny nad rzeką Rospuda. Rozpakowanie bagaży i  organizacja obozu. Nauka pływania kajakiem. Sauna regionalna zwana czasem „ruską banią”. Aklimatyzacja i wieczór zapoznawczy.

Dzień 3 (wtorek ) 23 lipca

Jedziemy na szlak Rospudy nad jezioro Garbaś. Z jeziora wpływamy w Rospudę. Pojawiają się pierwsze nisko zawieszone mostki, kamieniste płycizny i powalone drzewa – stanowiące niezwykłe urozmaicenie spływu. Wieczorem dopływamy do Kotowiny.

Dzień 4 (środa) 24 lipca

Postój w Kotowinach. Chrzest – ważne wydarzenie w życiu jeszcze nie kajakarza. Gry zespołowe i indywidualne, sauna itp. Wycieczka na wzgórze z fortyfikacjami w Bakałarzewie. Bunkry można zwiedzać z przewodnikiem – roztacza się z tego miejsca piękny widok na pobliską miejscowość – Bakałarzewo. 

Dzień 5 (czwartek) 25 lipca

Płyniemy do stanicy wodnej Raczki. Następnie przepływamy jezioro Bolesty (6 km.) i już aż do Augustowa nie ma jezior, płyniemy cały czas wartkim nurtem rzeki, która na tym odcinku zwęża się i znacznie wypłyca. Kajaki zostają w stanicy, My autami wracamy do obozu.

Dzień 6 (piątek) 26 lipca

Pakujemy obóz i przenosimy się na Jaśki. Autami dojeżdżamy do Raczek i stąd kajakami spływamy do Jasiek (wcześniej już zorganizowanego obozu). Jest to najdzikszy fragment rzeki w całości przebiegający przez Puszczę Augustowską.

 Dzień 7 (sobota) 27 lipca

Postój w Jaśkach. Wycieczka do ruin pałacu Paca w Dowspudzie, obejrzymy pozostałości budowli i stary park.

Dzień 8 (niedziela Dzień Pański) 28 lipca

Postój w Jaśkach. Możliwość wycieczki do Augustowa.

Dzień 9 (poniedziałek) 29 lipca

Przenosimy obóz. Płyniemy do Świętego Miejsca. (30 min.) Rowerami jedziemy nad Jezioro Studzieniczne.

 Dzień 10 (wtorek) 30 lipca

Wycieczka do Sanktuarium M.B. Studzienicznej. Wieczorem sauna na miejscu.

 Dzień 11 (środa) 31 lipca

Wieczorem sauna nad Czarną Hańczą

 Dzień 12 (czwartek) 01 sierpnia

Pakowanie obozu i ok. 14 – 15 wyjazd do Augustowa a po obiadku w Augustowie droga powrotna do domu. Krośniewice ok. 1.00 – 2.00.