Litwa, Łotwa i Estonia 2019

Informacja z Biura Podróży Arka Travel

Ze względu na rozpoczynający się w dniu 4.07.2019 festiwal piosenki i tańca w Tallinnie, została zmieniona kolejność zwiedzania podczas wyjazdu na Kraje Bałtyckie.

W dniu 4.07.2019 planowana jest od rana duża parada wszystkich zespołów biorących udział w festiwalu, mają być pozamykane ulice Tallinna co spowoduje trudności w dojeździe do centrum miasta.

Uwaga – Zmiana kolejności zwiedzania, aby nie było problemów z realizacją programu. Rozpoczniemy nasz pobyt od Wilna a zakończymy w Kownie. Zmiana kolejności nie spowoduje żadnych zmian w ilości zwiedzanych miejsc.

Będziemy musieli tylko godzinę wcześniej wyjechać i zaczniemy nasz pobyt w Wilnie od Mszy św. w Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Biuro Podróży „Arka Travel”

BIURO PODRÓŻY ARKA TRAVEL

99-400 Łowicz, Stary Rynek 20, tel./fax (+48) 46 837 35 21,

e-mail: biuro@arkatravel.pl, www.arkatravel.pl

Na Pielgrzymkę jedzie Ks. Proboszcz

LITWA – ŁOTWA – ESTONIA ( 7 DNI )

TERMIN: 01.07 – 07.07.2019 (poniedziałek – niedziela)

1 DZIEŃ

01 lipca

Zbiórka o godz. 4.15 w Krośniewicach, o godz. 4.45 w Łęczycy. Wyjazd do WILNA – Msza Św. w Kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej, zwiedzanie Cmentarza na Rossie. Obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ

02 lipca

Śniadanie, zwiedzanie WILNA: Kościół Św. Piotra i Pawła, Cerkiew Prawosławna, Zaułek Literacki, Klasztor Bazylianów, Uniwersytet Wileński, Muzeum Adama Mickiewicza, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Katedra, spacer uliczkami należącymi do Republiki Zarzecza – dzielnica artystów. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ

03 lipca

Śniadanie, przejazd do SZYDŁOWA zwanego Żmudzkim Lourdes, nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego. Przejazd do SZAWLE – zwiedzanie słynnej „Góry Krzyży” z tysiącami krzyży wotywnych narodu litewskiego i polskiego. Przejazd hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 DZIEŃ

04 lipca

Śniadanie, zwiedzanie łotewskiej stolicy RYGI – spacer po Starówce: gotycki Kościół Św. Piotra, Ratusz, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia” będących symbolem miasta, Wielka i Mała Gildia, Dom Bractwa Czarnogłowych, Katedra, ryska secesja – ul. Elizabeth, ul. Strzelecka, ul. Alberta, Plac Zamkowy, Konwenthoff – pierwszy ryski zamek. Przejazd do TALLINNA – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 DZIEŃ

05 lipca

Śniadanie, zwiedzanie TALLINNA – Florencji Północy: spacer po przepięknej średniowiecznej starówce wpisanej na listę UNESCO, otoczonej potężnym systemem fortyfikacji miejskich z licznymi wieżyczkami i basztami: Zamek Toompea – obecnie siedziba Parlamentu, Wieża Hermana, średniowieczny Rynek z okazałym ratuszem, cerkiew Aleksandra Newskiego, zespół średniowiecznych kamieniczek Trzy Siostry, baszta Gruba Małgorzata, Kościół św. Olafa, Św. Ducha, Katedra Luterańska. Przejazd do PARNAWY – zwiedzanie letniej stolicy Estonii dawnego miasta Hanzy: pozostałości murów z Czerwoną Wieżą i Bramą Tallińska, ulica Ruutli, rezydencje kupieckie, dzielnica uzdrowiskowa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
6 DZIEŃ

06 lipca

Śniadanie, przejazd do KOWNA – zwiedzanie miasta: ruiny Zamku z XIII w.; Katedra Św. Piotra i Pawła, Ratusz nazywany „Białym Łabędziem”, Gimnazjum Jezuitów, w którym wykładał Adam Mickiewicz. Obiadokolacja, nocleg.
7 DZIEŃ

07 lipca

Śniadanie, przejazd do STUDZIENICZNEJ – rejs na trasie: Jez. Studzieniczne – Śluza Przewięź – Jez. Białe –Rz. Klonownica – Jez. Necko – Rz. Netta – Port w Augustowie. Czas wolny na rybkę. Wyjazd w drogę powrotną, zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

CENA: 1.670 zł/os

+ 30 EUR/os (płatne u pilota w autokarze)

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem ( wc, klimatyzacja, barek – napoje sprzedawane za dodatkową opłatą, cd, dvd ), 6 noclegów ze śniadaniami w hotelach**/*** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), 6 obiadokolacji, opiekę pilota; ubezpieczenie NNW ( do 10.000 PLN ) i KL ( do 15.000 Euro ), wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, podatek Vat.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów przewodników miejscowych, systemów tour guide – razem: 30 EUR/os (płatne u pilota w autokarze), wydatków osobistych, dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych (70 zł/os), napojów do obiadokolacji, dopłaty do pokoju jednoosobowego 410 zł/os.