KOLĘDA 2021

Modlitwa Kolędowa (z obrazka kolędowego) – Tutaj

Modlitwa Kolędowa krótsza – Tutaj

Modlitwa Kolędowa dłuższa (rozbudowana) – Tutaj

1. W związku z ograniczeniami pandemicznymi w tym wyjątkowym roku, „kolęda” nie będzie w waszych domach ale w tym szczególnym domu – Bożym domu – w kościele. Na naszej stronie w ogłoszeniach parafialnych i w zakładce KOLĘDA 2021 podany jest plan Mszy św. „kolędowych”. Czyli, które wioski, ulice i bloki są zaproszone na konkretny dzień do kościoła na Mszę św. w Waszej intencji. Msze św. są o 18.00. Oprócz Mszy św. będzie krótkie spotkanie, odmówimy specjalne modlitwy i zaśpiewamy przynajmniej jedną kolędę. Prosimy poinformujcie o takiej „kolędzie” swoich sąsiadów, szczególnie osoby starsze, nie mające dostępu do internetu, czy też osoby które już dawno nie były w kościele. Podczas wspomnianej Mszy święcone będą również dewocjonalia, które nie były jeszcze poświęcone (krzyże, obrazy, różańce, medaliki itp.). W tym dniu będzie można złożyć ofiary kolędowe przeznaczone na funkcjonowanie parafii i kościoła.
  2. Na pakiet kolędowy składa się List – od nas duszpasterzy do Was. List ten zamieszczony jest również na naszej stronie. W pakiecie jest obrazek kolędowy i obrazek z modlitwą, którą można zmówić z całą rodziną podczas wspólnej kolędowej modlitwy. Wielka prośba, aby w wyznaczonym dla Was czasie oprócz obecności na Mszy św. przygotować w domu stół nakryty świątecznym obrusem, postawić krzyż świece i wodę święconą. Przy tak przygotowanym stole pomódlcie się wieczorem wspólnie wszyscy razem. Na naszej stronie zamieszczamy więcej modlitw do wykorzystania krótszych  i dłuższych.