2024 Pierwsza Komunia Św.

Przygotowanie do I Komunii św.: Spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców w niedzielę 17 września 2023 po Mszy o 12.00. Msza św. co tydzień o 12.00 a spotkania formacyjne w każdą drugą niedzielę miesiąca.

Opieka duszpasterska nad przygotowaniem dzieci do I Komunii Świętej w roku szkolnym 2023/2024
Wikariusz, Ks. Artur – tel. 661483635

xxx

Jako chrześcijanie, wierni uczniowie Jezusa Chrystusa cały czas pragniemy pamiętać o trzecim Bożym przykazaniu – Pamiętaj abyś dzień święty święcił.

Dlatego czy się przygotowujemy do przyjęcia jakiegoś sakramentu czy nie, to obowiązek niedzielnej Mszy św. jest wciąż aktualny.

Uroczystość I Komunii Świętej w Parafii w Krośniewicach od lat jest w drugą niedzielę maja na Mszy św. o 10.30. Ta zasada jest podtrzymana. Więc I Komunia Święta w roku 2024 przypada 12 maja.

Przygotowanie do I Komunii św. obejmuje:

1. Troskę rodziców o religijne wychowanie swego dziecka
  2. Wspólną modlitwę rodzica z dzieckiem
  3. Nauka nowych modlitw przez dziecko
  4. Uczęszczanie dziecka na katechezę do szkoły
  5. Uczestnictwo dziecka wraz z rodzicami w niedzielnej Mszy św.
  6. Msza św. co tydzień o 12.00 a spotkania formacyjne w każdą drugą niedzielę miesiąca.

Krótki fragment homilii Ojca Świętego, Łowicz 14.06.1999

JAN PAWEŁ II

„Rodzina jest powołana również do wychowania swoich dzieci. Pierwszym miejscem, gdzie rozpoczyna się proces wychowawczy młodego człowieka jest dom rodzinny. Każde dziecko ma naturalne i niezbywalne prawo do posiadania własnej rodziny: rodziców i rodzeństwa, wśród których rozpoznaje, że jest osobą potrzebującą uczucia miłości i że tym uczuciem może obdarzać najbliższych. Zawsze niech będzie dla was przykładem Święta Rodzina Nazaretańska, w której wzrastał Chrystus przy Matce Maryi i przy opiekunie Józefie. Ponieważ rodzice dają życie swoim dzieciom, dlatego przysługuje im prawo do tego, by byli uznani za pierwszych i głównych ich wychowawców. Oni też mają obowiązek stworzenia takiej atmosfery rodzinnej, przepojonej miłością i szacunkiem dla Boga i ludzi, która by sprzyjała osobistemu i społecznemu wychowaniu dzieci. Jakże wielką rolę ma tu do spełnienia matka. Dzięki szczególnie głębokiej więzi, jaka łączy ją z dzieckiem, może skutecznie zbliżać je do Chrystusa i do Kościoła. Zawsze jednak oczekuje na pomoc swego męża – ojca rodziny.

Drodzy rodzice, dobrze wiecie, że nie jest łatwo w dzisiejszych czasach stworzyć chrześcijańskie warunki potrzebne do wychowania dzieci. Musicie czynić wszystko, aby Bóg był obecny i czczony w waszych rodzinach. Nie zapominajcie o wspólnej codziennej modlitwie, zwłaszcza wieczornej; o świętowaniu niedzieli i uczestniczeniu we Mszy świętej niedzielnej. Jesteście dla swoich dzieci pierwszymi nauczycielami modlitwy i cnót chrześcijańskich i nikt was w tym nie może zastąpić. Zachowujcie religijne zwyczaje i pielęgnujcie tradycję chrześcijańską, uczcie dzieci szacunku dla każdego człowieka. Niech waszym największym pragnieniem będzie wychowanie młodego pokolenia w łączności z Chrystusem i Kościołem. Tylko w ten sposób dochowacie wierności waszemu powołaniu rodzicielskiemu i potrzebom duchowym waszych dzieci”.

♦♦♦

STUDIO ART FILM

Albert Orliński

Ul. Szajnowicza 22 96-500 Sochaczew

NIP: 837-114-04-78 tel./fax: (46) 863 08 60

Obsługa Klienta: 601 211 083

Oferta I Komunia 12 maja 2024 r.

Wystawiamy zdjęcia przed kościołem i wtedy każdy wybiera te zdjęcia których potrzebuje.

Plik i odbitka (rozmiar zdjęcia podany w centymetrach)

13×18 – 6 zł.

15×21 – 7 zł

20×30 – 10 zł

30×45 – 15 zł

Film 50zł na DVD

65 zł. na USB.

poduszki, kubki, puzzle i inne gadżety ze zdjęciem u nas w ofercie.