I Komunia Św.

ΞΞΞ

UWAGA

Na niedzielnym spotkaniu rodzice dzieci pierwszokomunijnych wybrali jeszcze jedną datę I Komunii św.

Niedziela 12 lipca Msza św. godzina 10.30

Nie wycofujemy się z wcześniejszych decyzji ale prosimy rodziców o kontakt z ks. Łukaszem by potwierdzić termin.

Aby skontaktować się z ks. Łukaszem (poczta elektroniczna – ks.bladoslukasz@gmail.com komórka 531874186)

Lista dzieci i terminy (RODO czyli imię i pierwszą literę nazwiska)

ΞΞΞ

Sobota, 09 maja 2020

Bardzo ciekawy artykuł o indywidualnej I Komunii Św.

Piątek, 08 maja 2020

Poniedziałek, 04 maja 2020

Kochane Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej,

Drodzy Rodzice,

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest niezapomnianym wydarzeniem w życiu każdego wierzącego człowieka. To Wielkie Święto dla dziecka, dla jego rodziny ale także dla całej parafii. Także księża i katecheci z wielkim wzruszeniem i radością przeżywają ten Dzień. Cieszą się, że mogą uczestniczyć w tak niezwykłym spotkaniu Boga z człowiekiem. Jezus przychodzi do serca dziecka. Nazywa go swoim przyjacielem. Daje Mu swoją miłość i świętość. Do Tej Uroczystości dzieci przygotowują się co najmniej jeden rok, a niektórzy całe dzieciństwo, gdy wraz z całą rodziną co niedziela przychodzą do kościoła. Obserwują swoich rodziców przystępujących do spowiedzi a potem do Komunii. Nieraz dzieci modlą się z rodzicami w domu a kiedy indziej widzą ich klęczących podczas rozmowy z Bogiem. To są najlepsze katechezy. To jest najważniejsze przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej.

Rok 2020 niestety jest trochę inny. Pandemia sprawia nam wszystkim różne kłopoty. Ze względów bezpieczeństwa musimy przenieść datę Komunii na inny termin.

Kochane Dzieci. Wiemy, że jest wam i Waszym rodzicom z tego powodu smutno. Wiemy, że pokrzyżowało to wiele waszych planów. No cóż, tak nieraz w życiu bywa. Jesteśmy pewni, że jesteście wystarczająco przygotowani do spotkania z Jezusem i bardzo na to spotkanie czekacie. Nam księżom i całej parafii też jest przykro. Musimy jeszcze trochę poczekać. Zastanawiamy się z Waszymi rodzicami jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą, aby była piękną i radosną Uroczystością dla Was dla Waszych rodzin ale też dla Pana Jezusa, bo On też czeka na tę chwilę.

Bardzo Was prosimy, prosimy też Waszych rodziców, rodzeństwo, chrzestnych i dziadków abyście cały czas modlili się do Boga i Maryi, abyście często myśleli i rozmawiali o Panu Jezusie a na pewno to spotkanie z Chrystusem będzie jeszcze wspanialsze bo bardziej oczekiwane, bardziej wytęsknione.

Wszystkich Was mocno pozdrawiamy. Często modlimy się za Was i nie możemy się doczekać spotkania z Wami, szczególnie Tego na Mszy świętej, kiedy będziemy mogli dać Wam po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej. Pan Bóg nagrodzi naszą tęsknotę i cierpliwe oczekiwanie, głęboko w to wierzymy.

Do zobaczenia.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Wasi księża

28 kwietnia 2020

Drodzy Rodzice Dzieci Pierwszokomunijnych

 1. Informacje zamieszczenie na parafialnej stronie internetowej są oficjalnym stanowiskiem nas duszpasterzy odpowiedzialnych za duchowe przygotowanie Uroczystości I Komunii Św.
 2. Jesteśmy otwarci na Wasze problemy, choć mamy świadomość, że na wszystkie Wasze oczekiwania nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
 3. Otaczamy troską Wasze (nasze) dzieci i współczujemy, że obecnie jest sytuacja tak trudna dla Was i Waszych dzieciaków przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa do serca.
 4. Z naszej strony zrobimy wszystko, jeśli tylko sytuacja i przepisy pozwolą, aby Wasze (nasze) dzieci mogły przyjąć Pana Jezusa do serc i rozpocząć z Nim niezwykłą przyjaźń na całe życie.
 5. Drodzy rodzice rozumiemy, że dla Was również ważne jest spotkanie rodzinne, nie dziwi nas to i całkowicie to pochwalamy, ale nie może być tak, że główny wysiłek, skupienie i uwaga idzie w kierunku przyjęcia gości pomniejszając najważniejsze spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym przy ołtarzu.
 6. Na daną chwilę (28 kwietnia) w naszym kościele mogą modlić się 32 osoby. NIKT z nas nie ma wiedzy jak będzie w przyszłych dniach i miesiącach.
 7. Podtrzymujemy cztery proponowane terminy I Komunii Św. (27 września, 04 października br., 18 i 25 kwietnia 2021 r. – Niedziela Msza o 10.30)
 8. Dopuszczamy, również tzw. indywidualną Uroczystość Pierwszokomunijną. Co to znaczy? Jeśli któraś z rodzin zdecyduje się na indywidualną Komunię św. zgłasza się do nas duszpasterzy, po ustaleniu daty i godziny, dziecko indywidualnie przystępuje do Komunii św. Może to być niedziela (Godziny Mszy – 14.00, 15.00 lub 16.00). Może to być również dzień powszedni godziny do ustalenia – przedział od 10.00 do 16.00 jak również 19.00)
 9. Jeśli dziecko przystępuje indywidualnie do I Komunii św. na takiej Mszy mogą być 32 osoby – (goście razem z dzieckiem). Jeśli rodziny połączą się i do Komunii na danej Mszy przystępuje dwójka dzieci to wiadomo, że na rodzinę przypada po 15 osób. Jeśli trójka dzieci to dla rodziny przypada po 10 osób itd.).
 10. W nowej sytuacji nie będzie klasycznego Białego Tygodnia. Po wspólnym ustaleniu z rodzicami zachęcać będziemy aby dziecko w stroju komunijnym było na wieczornej Mszy św. chociaż parę razy.
 11. Spowiedź po odpowiednim przygotowaniu (merytorycznie dzieci były już przygotowane podczas katechezy). Prosimy rodziców o dołożenie wszelkich starań aby dzieci przygotować do Pierwszej Spowiedzi. Spowiedź będzie przed samą Mszą Pierwszokomunijną. Rodzinie też będzie umożliwiona spowiedź. Wiadomo jest nas dwóch, czyli jeden ksiądz przewodniczy a drugi może posługiwać w konfesjonale.
 12. Wystrój kościoła. Będzie skromniej – wiadomo trudny czas. Ale kościół będzie udekorowany kwiatami tak jak jest na każdą niedzielę.
 13. Gdy skończy się czas zagrożenia koronawirusem w ustaloną niedzielę zaprosimy całą grupę dzieci pierwszokomunijnych na Mszę św. dziękczynną.
 14. Wiemy, że będzie dar ołtarza od WSZYSTKICH DZIECI I RODZICÓW. Na każdej Mszy Pierwszokomunijnej będzie głośno podana ta informacja a dar ołtarza może być uroczyście złożony przy ołtarzu na wspomnianej dziękczynnej Mszy św.
 15. Pomimo, że Uroczystość Pierwszej Komunii w dniu 10 maja została odwołana, to my kapłani w tym dniu na Mszy o godzinie 10.30 będziemy GORĄCO się modlić za nasze dzieciaki. Zachęcamy również Was aby ta godzina była dla Was ważna.
 16. Jeśli przepisy się nie zmienią (do jakiegokolwiek z tych terminów) dzieci i wszyscy w kościele musimy być w maseczkach. Konieczne będzie wytłumaczenie dzieciom technicznego aspektu przyjmowania Komunii św.
 17. Tak jak przepisy kościelne mówią na daną chwilę Komunię św. można przyjmować w sposób tradycyjny – doustnie jak również na rękę.
 18. Do jednego i drugiego sposobu należy zdjąć maseczkę. Komunii św. będziemy udzielać wolno aby uniknąć kontaktu udzielającego Komunię św. z przyjmującym Komunię. Jeśli rodzice konkretnego dziecka zdecydują, że dziecko Komunię św. przyjmuje na rękę wówczas dziecko składa ręce na kształt krzyża (prawa dłoń ułożona pod lewą). Lewa ręka jest „tronem dla Króla Jezusa Chrystusa”. Prawą ręką dziecko spożywa Komunię św.
 19. Zasada ta dotyczy wszystkich przyjmujących Komunię św. na rękę, czy dzieci czy dorosłych. Bardzo Ważne!!! Osoby przyjmujące Komunię św. na rękę Świętą Hostię spożywają przy księdzu.
 20. W razie pytań można pisać parafiakrosniewice@wp.pl, można dzwonić 602496016, można też umówić się na rozmowę. Serdecznie pozdrawiamy, życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego tak bardzo dzisiaj potrzebnego nam wszystkim. Niech Matka Boża otacza nas wszystkich i dzieciaki płaszczem swej opieki.

Ks. Proboszcz

 

Drodzy Rodzice i Dzieci Pierwszokomunijne

26 kwietnia 2020

W związku z panującą pandemią jesteśmy zmuszeni w tym roku do zmiany terminu Pierwszej Komunii Świętej. Planowana na 10 maja uroczystość nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Wiele Uroczystości i wydarzeń także o charakterze nie religijnym (np. imprezy sportowe czy kulturalne) zostaje przeniesionych na późniejszy termin. Nikt dziś nie potrafi powiedzieć, jak długo potrwa ta sytuacja. Nikt nie może powiedzieć, jakie obostrzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach będą obowiązywać w następnych miesiącach. Z tych to powodów Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej przenosimy na jesień tego roku lub wiosnę roku przyszłego. Proponowane terminy 27 września, 04 października, 18 i 25 kwietnia – (oczywiście niedziela godzina ta sama 10.30). Uwaga rodzice pocztą elektroniczną zgłaszają dziecko. Podajemy: imię i nazwisko, szkoła, termin i nr telefonu do rodzica. Informacje te wysyłamy na adres ks.bladoslukasz@gmail.com Argumenty za jesienią (tęsknota do przyjęcia Pana Jezusa do serca, tęsknota dzieci do uroczystości, stroje komunijne – wiadomo dzieci rosną). Argumenty za wiosną przyszłego roku (poważne autorytety przepowiadają drugą falę wirusa na jesień). Wybierając termin to nie znaczy, że głosujemy (czyli przegłosujemy większością). Jeśli będzie taka potrzeba to Komunia odbędzie się we wszystkie wymienione terminy. W tym roku wszystko jest wyjątkowe i nowatorskie, może zdarzyć się, że wszystkim rodzicom będzie pasował jeden termin ale może się zdarzyć również sytuacja, że na życzenie rodziców dzieci Komunijne podzielimy na większą ilość grup mając nadzieję, że pozwoli to przeprowadzić tę piękną i ważną dla nas wszystkich Uroczystość. Parafia nie może zapewnić, że do tego czasu będzie możliwe urządzanie przyjęć w restauracjach. Z naszej strony zrobimy wszystko, jeśli tylko sytuacja i przepisy pozwolą, aby Wasze (nasze) dzieci mogły przyjąć Pana Jezusa do serc i rozpocząć z Nim niezwykłą przyjaźń na całe życie. (Informację należy podać do końca tego tygodnia – 02.05.2020 – na daną chwilę odpowiedziała ponad połowa rodziców dzieci)

Liczba wizyt: 2187 - dziś: 1