Fatima i Santiago De Compostela

PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA

TERMIN: 1 – 8.08.2020

Jedzie ks. Łukasz

LIZBONA – PORTO – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA – COIMBRA – TOMAR – FATIMA – ALJUSTREL – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE

1. DZIEŃ: Przejazd autokarem na lotnisko w Warszawie. O godz. 20.30 wylot samolotem rejsowym TAP PORTUGAL do LIZBONY. Przylot do Lizbony o godzinie 23.40. Zakwaterowanie w hotelu w okol. Lizbony, nocleg.
  2. DZIEŃ: Śniadanie, zwiedzanie stolicy Portugali – LIZBONY: Klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gammy wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belem i możliwość podziwiania Pomnika Odkryć Geograficznych, wzniesionego w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza jako hołd wielkim portugalskim odkrywcom, oraz Wieży Belem, jednej z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu, a dziś jest symbolem chwały i dumy narodowej. Zwiedzanie katedry oraz Kościoła św. Antoniego Padewskiego, stojącego w miejscu domu rodzinnego Świętego, podziwianie panoramy Lizbony. Przejazd na nocleg, zakwaterowanie w hotelu, kolacja.
  3. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do PORTO – zwiedzanie Kościoła Św. Franciszka. Dla chętnych rejs po Rzece Douro ( koszt ok. 20 Euro/os ). Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina, degustacja słynnego porto, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd do BRAGI – głównego ośrodka religijnego kraju i siedziby arcybiskupów: ratusz, katedra. Przejazd w okolice Bragi do najwspanialszego sanktuarium Portugalii – BOM JESUS DO MONTE. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Przejazd do hotelu kolacja, nocleg.
  4. DZIEŃ: Śniadanie, wyjazd do Hiszpanii do SANTIAGO DE COMPOSTELA – modlitwa oraz zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
  5. DZIEŃ: Śniadanie, przejazd na zwiedzanie Uniwersytetu i Katedry w COIMBRZE. TOMAR zwiedzanie klasztoru Templariuszy. Przejazd do FATIMY, zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Nocleg.

1. DZIEŃ: Śniadanie, pobyt w FATIMIE: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej prowadzącej przez gaj oliwny do wioski VALINHOS – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków. Kolacja. Wieczorem RÓŻANIEC w Kaplicy Objawień i PROCESJA ZE ŚWIECAMI. Nocleg.
  2. DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. ALCOBACA – zwiedzanie gotyckiego klasztoru cystersów z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i jego potajemnie poślubionej małżonki Ines de Castro. Wyjazd nad OCEAN ATLANTYCKI do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Powrót do hotelu, kolacja. Wieczorem RÓŻANIEC w Kaplicy Objawień i PROCESJA ZE ŚWIECAMI. Nocleg.
  3. DZIEŃ: Śniadanie w formie suchego prowiantu, transfer na lotnisko w Lizbonie, o godz. 14.35 wylot do Polski. Przylot do Warszawy o godz. 19.30. Powrót autokarem do miejsca zbiórki.

CENA PIELGRZYMKI: 3.460 zł/os + 130 EURO

Cena obejmuje: transport autokarem na lotnisko w Warszawie, przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa, opłaty lotniskowe, posiłek na pokładzie samolotu, przejazdy klimatyzowanym autokarem, 7 noclegów w hotelach *** ( pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami ), 7 śniadań, 6 obiadokolacji, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW ( do 10.000 PLN ) i KL (do 15.000 EURO).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, systemów tour guide – razem 110 EURO/os oraz rejsu w Porto – 20 Euro/os ( płatne u pilota ), napojów do obiadokolacji, dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji z pielgrzymki (87 zł/os lub 260 zł/os), od następstw chorób przewlekłych i nowotworowych ( 100 zł/os do kwoty 40.000 Euro; 130 zł/os do kwoty 70.000 Euro ), wydatków osobistych, dopłaty do pokoju jednoosobowego – 750 zł/os.

Sugerujemy, aby każdy uczestnik pielgrzymki wyrobił sobie EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO EKUZ. Kartę można otrzymać za darmo w oddziałach NFZ.