Galeria 2020

Prace przy szopce (21 i 22 grudnia 2020)

21 grudnia 2020

Poświęcenie wozu strażackiego

13 października 2020

Sakrament Bierzmowania

16 października 2020

Wciąganie organów kościelnych na chór

ΞΞΞ

W piątek 11 września 2020 r.  miała miejsce przepiękna uroczystość upamiętniająca Generała Władysława Andersa. Okazją do tego była 50 rocznica śmierci generała. Organizatorom chcemy pogratulować pomysłu i wykonania. Doceniamy zaproszenie córki generała Pani Anny Marii Anders – Ambasador Polski w Rzymie. Chcemy zauważyć piękny mural – obraz namalowany na frontowej ścianie łączącej liceum z halą sportową. Chcemy zauważyć uroczyste zasadzenie dębu przy Andersówce – domu w którym urodził się Pan Generał. Chcemy podziękować za udział we Mszy św. w intencji Generała i Jego żołnierzy, dziękujemy za uświetnienie tej uroczystej Mszy św. chórowi A cappella. Godne zauważenia były uroczystości po Mszy św. na skwerku przy pomniku generała. Poczty sztandarowe, Apel poległych, salwa kompanii Honorowej Wojska Polskiego, chwytające za serce wykonanie pieśni „Czerwone maki” przez naszą parafiankę Panią Alicję, piękny występ naszej Krośniewickiej Orkiestry Dętej i wiele pięknych przemówień – to wszystko złożyło się na bardzo godne upamiętnienie Generała Władysława Andersa. Naszym władzom, Domowi Kultury i wszystkim zaangażowanym w te uroczystości mówimy Wielkie Bóg zapłać.

ΞΞΞ

W dniach 28-30.08.2020r. w Pabianicach odbył się festiwal biegów ultra ABM Jędraszek Ultrapark Weekend.

Na starcie supermaratonu 100 km nie zabrakło naszego mieszkańca, utramaratończyka Pana Czesława Błaszczyka, pracownika firmy EXPOM. Przypominamy, że w ubiegłym roku pan Czesław brał udział w biegu 48 godzinnym pokonując (bez paru metrów 246 km) zajmując 10 miejsce open i 2 w kat. M 50. Tym razem postanowił zmierzyć się z dystansem tylko 🙂 100 km. Mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych na starcie pojawiło się 48 uczestników. Bieg ukończyło 44. Pan Czesław pokonał 100 km w czasie 10 godz. 30 min i 4 sek. Dało to 27 miejsce open i 2 w kat.M50. Walka o 1 miejsce w kat.M50 toczyła się do samego końca. Mimo znakomitego finiszu z którego Pan Czesław jest znany do pełni szczęścia brakło 19 sek. Na całej trasie biegu Pan Czesław mógł liczyć na swój zespół, który bardzo mocno go wspierał – syn Marcin, brat Stanisław i kolega Andrzej.

Relacja z Pielgrzymki do Brdowa (artykuł Domu Kultury) – tutaj

Zdjęcia (autor Dom Kultury) – tutaj

Pielgrzymka Rowerowa (Krośniewice – Brdów- Krośniewice) – 29.08.2020

ΞΞΞ

Dożynki Gminno-parafialne 23 sierpnia 2020 (zdjęcia, dzięki życzliwości Domu Kultury w Krośniewicach – tutaj

ΞΞΞ

Pielgrzymka Rowerowa (Giżyce – Licheń)

W poniedziałek (17 sierpnia) gościliśmy Pielgrzymkę Rowerową z Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Giżycach. Pielgrzymi do nas pokonali ponad 80 km., przenocowali się, rano uczestniczyli we Mszy św. i udali się do Lichenia (ok. 70 km.)

Pielgrzymka Elbląska

5 sierpnia (Lubień Kujawski – Imielno – Krośniewice – Jankowice – Łubno – Grabów 40,5 km)

Spływ – Czarna Hańcza 2020

BOŻE  CIAŁO 11 czerwca 2020

Foto – Grzegorz B. – Dziękujemy

Niedziela, 24 Maja 2020

Dziękujemy za Foto – Grzegorz B.

03 Maja – Msza św. za Ojczyznę

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Pani Julicie

Wielkanoc 2020 – Niedziela Zmartwychwstania

WIGILIA  PASCHALNA (sobota 20.00)